Podpora a servis na váhy a registrační pokladny

V širokém okolí měst Praha, Beroun, Kladno, Příbram a Benešov jsme připraveni zajistit servisní služby zmíněné níže.

Záruční i pozáruční servis nefunkčních vah

Pro naše klienty jsme schopni opravit váhy značek Torrey, Sensocar, Radwag, Zemic, CAS, Schenck Process, ZEMAN Váhy, Get Scales, Zebra, Accura, Netto. Po konzultaci je možné domluvit se na servisu či opravě i jiných než zmíněných značek.

U drobnějších závad, u kterých se nemusí čekat na náhradní díly, probíhá servis na počkání v našem servisním centru v Berouně nebo po vyžádání přímo u Vás.

Pokud se jedná o větší závady, které se nadají zvládnout opravit na počkání je možné zapůjčit si od nás náhradní váhu po dobu opravy.

Pravidelné preventivní kontroly vah

K pravidelným kontrolám vah dochází vždy jednou za čtvrtrok přímo u Vás. O pravidelnost kontroly i stav Vašich vah se postaráme my. 

Kalibrace vah

Kalibrace vah se provádí z důvodu zjištění odchylek a následnému vykalibrování. U většiny vah je podle předpisů nutno kalibrovat váhu minimálně jednou ročně.

Váhy jsou kalibrovány profesionály. Na váhu jsou postupně pokládány platné etalony a zapisovány příslušné hmotnosti. V kalibračním listě jsou pak zaneseny odchylky vah včetně teplotních vlivů. Kalibrační list je pak dodán zákzazníkovi.

Kalibrace vah může být prováděna v místě provozu váhy nebo v našem servisním centru v Berouně. 

Justáž vah

Justáží se myslí seřízení dané váhy podle etalonových závaží tak, aby byla zjistěna jíjí přesnost a jednotnost. Pravidelná justáž zajišťuje maximální přesnost s minimálními odchylkami, napomáhající znížení rizik ztrát.

Cejchování vah (úřední ověření stanovených měřidel)

Cejchování nebo také úřední ověření vah je nedílnou součástí provozu každé obchodní váhy. Pravidelně je třeba provést cejchování váhy, aby splňovala dané předpisy.

U vetšiny nově zakoupených vah je úřední ověření automaticky v ceně pořizované váhy. U takovýchto vah můžete najít doklad o prvotním úředním ověření. Na těle váhy je pak umístěný štítek s rokem ověření a zeleným písmenem M. Toto úřední ověření je platné na dva kalendářní roky, poté musí být váha znovu ověřena. Váhy jsou ověřovány odborníkem, po předem sjednané schůzce v místě provozu váhy nebo v našem servisním centru v Berouně.

Zapůjčení etalonových závaží až do hmotnosti 30 tun

Věškeré zapůjčované závaží má kalibrační listy, je tedy možné je použít ke kalibraci i ověřování (cejchování) vah. Závaží jsou k Vám dopraveny v ceně zápůjčky.